Skupina Magnoval vznikla v roce 1990 spojením kapel Spálená tlumivka a Přírodní katastrofa.

Magnoval zůstal po celou dobu, hraní až do roku 2000, kdy natočil zatím svoje poslední nahrávky, věrný stylu, s kterým v roce 1990 začínal - prostě beatpunk - pevnou rytmiku, hutné kytary, hrátky s vazbou a vícehlasé vokály.

Magnoval odstartoval svoje působení na hudební scéně v roce 1992 koncertem v klubu Mamut na pražském Jižním městě.Dále se v hojné míře vyskytoval na Proseku v klubu Prosek.

První studiová nahrávka se začala připravovat a nahrávat v roce 1995 - jednalo se o 4 písničky.V průběhu následujících let se skupina musela vypořádat s odchodem kytaristy - kapela upravuje a tvoří nový program na vystoupení.V roce 2000 nahrává zatím svoje poslední nahrávky. Tentokrát ale nahrávala ve své zkušebně-pohodlí nahrávání bohužel bylo na úkor výsledné kvality nahrávky. Poprvé tento rok vystupuje na open air festivalu v Praze, nazveném Open air Jižňák. Tam se po roce vrací na druhý ročník. Následovalo množství klubových koncertů. Od roku 2002 skupina přestává koncertovat.

V roce 2007 se zrodil nápad "zrestaurovat" pár písní, které nebyly nikdy nahrané, nebo je měli prostě rádi. V sekci PUNKOGRAFIE najdete poslední nahrávky. Takže za celý Magnoval - příjemný poslech